Czy marihuana może pomóc w leczeniu Alzheimera?

Choroba Alzheimera to nieuleczalna i postępująca choroba neurodegradacyjna, która zbiera coraz większe żniwo, głównie wśród osób po 65 roku życia, ale coraz częściej dotyka również młodych ludzi. Tradycyjne leczenie choroby Alzheimera ogranicza się do łagodzenia objawów za pomocą środków farmakologicznych. Z racji, że przyczyny powstawania choroby nie zostały jeszcze do końca poznane- nie ma możliwości leczenie przyczynowego czy też stosowania profilaktyki.

W jaki sposób marihuana może pomóc w spowolnieniu choroby Alzheimera?

Badania z września 2013 roku, opublikowane w Molecular and Cellular Neuroscience dostarczają dowodów, że kannabinody pochodzenia roślinnego mogą być w skuteczne w odwracaniu gromadzenia się amyloidu w mózg. Ponieważ to właśnie gromadzenie się amyloidu jest główną przyczyną choroby Alzheimera, powstrzymanie takiego nagromadzenia powinno skutkować znacznym spowolnieniem postępowania choroby. Badania nad stosowaniem marihuany leczniczej w leczeniu Alzheimera wciąż nie zostały ukończone, jednak rokowania są bardzo dobre.

Marihuana medyczna łagodzi wiele objawów choroby

Marihuana medyczna może być z całą pewnością stosowana w łagodzeniu wielu objawów choroby, takich jak sztywnienie mięśni, niepokój, zaburzenia snu czy zaburzenia lękowe. Mogą być tez pomocne w zwalczaniu utraty apetytu, nudności czy wymiotów- objawów będących często reakcją na zażywanie tradycyjnych leków przeciwko chorobie Alzheimera.

Nasiona marihuany dostać można w sklepie https://www.taniesianie.pl/