Dlaczego powstają zmarszczki?

Zmarszczki są pierwszym świadectwem starzenia się skóry. Powstają głównie poprzez wiotczenie włókien kolagenowych. Skóra traci jędrność, wiotczeje, napięcie mięśniowe maleje i o zmarszczki nie trudno. Pierwszymi zmarszczkami, które pojawiają się na twarzach ludzi, niekiedy już przed trzydziestym rokiem życia, są zmarszczki mimiczne. Jeszcze do niedawna nie było na nie rady. Nawet odpowiednia pielęgnacja nie gwarantowała, ze zmarszczki nie pojawią się. Dzisiaj są skuteczne sposoby na pozbycie się niechcianych zmarszczek. Kwietnie sprawdza się tu botox i kwas hialuronowy. To substancje, przy których pomocy, lekarze skutecznie wypełniają zmarszczki. Tym samym sprawiają, że przestają być one widoczne.

Nie mamy wpływu na pojawienie się zmarszczek. Często decyduje o tym genetyka. Niekiedy przebyte choroby. Przed zmarszczkami nie uciekniemy, nawet jeśli stosujemy drogie kosmetyki. Ale możemy je skutecznie usuwać. Naprawdę skutecznie. Najskuteczniejszym sposobem na walkę ze zmarszczkami są zabiegi, jakie oferują kliniki medycyny estetycznej. Najpopularniejszymi są botox i kwas hialuronowy. Do zabiegu przy ich wykorzystaniu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Zwykle przeprowadza się go po wstępnej konsultacji, w czasie jednej wizyty. Zabieg ten jednak może wykonać tylko odpowiednio przeszkolony lekarz. Zabiegu z użyciem botoxu czy kwasu hialuronowego nie wykonamy u kosmetyczki. Najkrócej mówiąc wypełnianie zmarszczek, do którego wykorzystuje się botox lub kwas hialuronowy, polega na wstrzyknięciu substancji w odpowiednio zaznaczone miejsca na twarzy. Wstrzyknięcie dokonuje się domięśniowo, w przypadku botoksu lub w miejsca między skóra i mięśniem, w przypadku kwasu. Obie te substancje są niegroźne dla zdrowia. Mają pochodzenie organiczne. Botox stosowany jest do wypełnień zmarszczek mimicznych. Kwasem uzupełnia się wszelkiego rodzaju ubytki w skórze, na przykład blizny.

Efekty zabiegów, do których użyty zostanie kwas hialuronowy są zdecydowanie dłuższe niż działanie botoxu. Kwas hialuronowy utrzymuje pożądane działanie nawet do dziewięciu miesięcy. W przypadku botoksu, przy pierwszym zabiegu, rezultat utrzymuje się do trzech miesięcy. W miarę jego powtarzania efekty są trwalsze. Tego rodzaju zabiegi są tak mało inwazyjne, że po ich przeprowadzeniu, niewymagana jest obserwacja ani hospitalizacja. Na pewno nie są to zabiegi tanie. Kosztują kilkaset złotych, z zależności od ilości wstrzyknięć. Jednak są niezwykle skuteczne. Są skutecznym sposobem na pozbycie się zmarszczek.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*