Jak prawidłowo przechowywać nasiona marihuany?

Marihuana

Marihuana należy do najpopularniejszych używek na świecie. Korzystają z niej miliony ludzi. Robią to w celu odurzania się i wprawiania w bardzo dobry nastrój. Narkotyczne właściwości marihuany znane są od tysięcy lat. Korzystano z nich już w starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie. Marihuana produkowana jest z konopi indyjskich. Rośliny te zawierają bardzo różne związki chemiczne. Tym, który wywołuje efekt potocznie nazywany hajem jest tetrahydrokannabinol THC. Człowiek na haju ma podwyższony nastrój, chęć do działania, poczucie mocy, sprawczości i siły. Chce bawić się, rozmawiać i śmiać. Stan taki utrzymuje się przez kilka godzin. Częste korzystanie z marihuany może prowadzić do uzależnienia psychicznego.

Marihuana w Polsce

W latach trzydziestych ubiegłego wieku zdelegalizowano marihuanę w Stanach Zjednoczonych. Następnie podobnie postąpiono w wielu innych krajach. Polskie prawo również zakazuje hodowli konopi indyjskich, suszenia ich i produkowania popularnej trawki. Za prowadzenie nielegalnych hodowli grozi kara pozbawienia wolności. Rodzime prawo nie zabrania jedynie kupowania i kolekcjonowania nasion konopi. Nasiona takie można nabywać w tzw. bankach nasion. Sprzedawane są pojedynczo i kupuje się je na sztuki. Do dyspozycji kolekcjonerów są nasiona różnych odmian.

Jak prawidłowo przechowywać nasiona marihuany?

Nasiona marihuany muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach. W przeciwnym razie obumierają lub zaczynają kiełkować. Nasiona takie nie mogą mieć kontaktu z wilgotnym powietrzem. Najwyższa wilgotność jaką tolerują to 30%. W zbyt wilgotnym powietrzu zaczynają wypuszczać kiełki. Ważna jest również właściwa temperatura. Nasiona marihuany należy przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 4-8 stopni. Najlepiej czują się one w dolnej części lodówki. Nie mniej istotny jest brak dostępu światła do nasion. Najlepsze dla nich jest zamknięte szczelnie i ciemne pudełko. Prawidłowe przechowywanie nasion marihuany ułatwiają różnego rodzaju preparaty zapewniające odpowiedni poziom wilgoci. Są to żele i granulki dostępne w sklepach z nasionami. Nie mając ich, do pojemnika, w którym trzymamy nasiona można włożyć suchy ryż.

Źródło informacji – https://www.taniesianie.pl

Leave a comment

Your email address will not be published.


*