Maxigra – dawkowanie i skutki boczne

Lek Maxigra stosowany jest w leczeniu zaburzeń erekcji, które są definiowane jako brak możliwości uzyskania albo utrzymania wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego. Nie wszyscy są jeszcze świadomi, że preparat pomoże w osiągnięciu wzwodu tylko i wyłącznie wtedy, gdy wcześniej dojdzie do pobudzenia seksualnego. 

Skutki uboczne stosowania Maxigra

Warto pamiętać, że przy przyjmowaniu Maxigra, tak jak każdego innego leku mogą wystąpić skutki uboczne, do których należy zaliczyć: niestrawność, kołatanie serca czy uczucie zatkanego nosa. Syldenafil znajdujący się w preparacie może spowodować zaburzenia widzenia czy zawroty głowy, dlatego pacjenci przed obsługą maszyn czy prowadzeniem pojazdów powinni koniecznie zorientować się jak zareagują na lek.

Dawkowanie preparatu Maxigra

Produkt należy przyjmować doustnie. Dawka, a także częstotliwość jej stosowania zależna jest od lekarza. Lek należy przyjąć około godziny przed zaplanowanym stosunkiem seksualnym. Tabletkę należy połknąć w całości popijając małą ilością wody. Warto mieć na uwadze, że stosowanie Maxigra razem z pokarmem może się przyczynić do opóźnienia działania leku. Lek nie jest wskazany dla osób, które nie ukończyły 18 roku życia, gdyż występuje ryzyko powikłań ze strony układu sercowo-naczyniowego. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku warto również ocenić wydolność układu sercowo-naczyniowego.

O czym warto poinformować lekarza?

Przed rozpoczęciem przyjmowania preparatu należy koniecznie poinformować lekarza o ewentualnej nadwrażliwości na czynną substancję lub jakąkolwiek pomocniczą substancję występującą w leku, a także o:

– ciężkich schorzeniach układu sercowo naczyniowego

– ciężkiej niewydolności wątroby

– niedociśnieniu

– niedawno przebytym udarze albo zawale serca

– dziedzicznych zmianach degeneracyjnych siatkówki

Lekarz powinien również wiedzieć, czy pacjent przyjmuje leki, które należą grupy nitratów, a także leki uwalniające tlenek azotu, ketokonazol, cymetydynę, itrakonazol. Konieczne jest także poinformowanie lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, nawet tych bez recepty.

Post na podstawie informacji z https://www.aptekakamagra.pl/blog/maxigra-go-erekcja-bez-recepty/